28. marec 2023
Blog

Na razstavi boste lahko spoznali terenske raziskave Orlovih ekip., ki so v obdobju po drugi svetovni vojni na različnih območjih po Sloveniji zbirale gradivo in podatke o takratni kulturi ter načinu življenja.

Zbirka sestoji iz številnih predmetov, zapiskov, fotografij in risb, ki so z leti postali eden najzanimivejših in hkrati tudi najpomembnejših fondov SEM.

Na spodnjih slikah si lahko ogledate utrinke gradiva, ki ga naša kustosa skrbno pripravljata za razstavo – več pa vam razkrijemo v četrtek, 30. marca, ob 18.00 uri v SEM.

Vabljeni!

Le še tri dni nas loči od odprtja razstave Peš, s kolesom, vlakom in tovornjakomLe še tri dni nas loči od odprtja razstave Peš, s kolesom, vlakom in tovornjakomLe še tri dni nas loči od odprtja razstave Peš, s kolesom, vlakom in tovornjakom