Drobižnica
7. september 2021

Dnevnik Kanike Gupta / Kanika Gupta's diary

Umetnostna zgodovinarka Kanika Gupta v sklopu rezidence kot del projekta Etnografski in muzeji svetovnih kultur kot prostori skrbi v SEM raziskuje starodavno indijsko umetnost in mitologijo skozi zbirko Slovenskega etnografskega muzeja. Z vami delimo misli iz dnevnika Kanike Gupta.

Indijski kovanci iz zgodnjejšega obdobja so nepravilnih oblik in z različnimi simboli. Shranjevanje kovancev je že od takrat pomemben del oblačenja in okraševanja indijskega človeka. V Slovenskem etnografskem muzeju hranijo dve unikatnimi drobižnici, ki sta predstavljali pomemben dodatek o obleki.
Pravijo, da je nekoč obstajal gozd magičnih dreves, ki je dal ljudem vse, kar so si želeli. Celo takšne drobižnice, polne kovancev!

The earliest coins of India are called Punch mark coins which came to be in use in the early historical period of India. Storing and saving coins has since then been a major part of clothing and accessories.
Here are two unique coin bags meant to be carried by people along with their clothing or as accessories that are kept today at the Slovene Ethnographic Museum in Ljubljana.
They say, once there was a forest of magical trees, which gave people everythink they wanted. Even wallets like this, full of coins!

#takingcareproject

Drobižnica