Slovenski etnografski muzej

Srečanje partnerjev v sklopu projekta Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov. Foto: Adela Pukl.
Datum objave 
30. maj 2023

Srečanje partnerjev v sklopu projekta Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov

Med 24. in 29. majem je v muzeju na prostem Skanzen na Madžarskem potekalo projektno srečanje partnerjev v sklopu projekta Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov.

Tokratna tema srečanja je bila metoda  plesnih hiš, ki se je v 70-ih letih 20. stoletja razvila na Madžarskem in se razširila tudi v druge države (plesne hiše imamo tudi v Sloveniji). Poleg predavanj in plesnih delavnic smo obiskali plesno hišo, si ogledali povsem novo Hišo glasbe v Budimpešti. Na binkoštno nedeljo smo se udeležili mednarodnega festivala v muzeju na prostem Szentendre, kjer so nosilci nesnovne kulturne dediščine predstavljali svojo dediščino (ples, petje, pustne šege, modro tisk, pletenje, vezenje, …).

Srečanje partnerjev v sklopu projekta Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov. Foto: Adela Pukl.Srečanje partnerjev v sklopu projekta Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov. Foto: Adela Pukl.Srečanje partnerjev v sklopu projekta Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov. Foto: Adela Pukl.Srečanje partnerjev v sklopu projekta Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov. Foto: Adela Pukl.Srečanje partnerjev v sklopu projekta Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov. Foto: Adela Pukl.