16. letno srečanje strokovnjakov za nesnovno kulturno dediščino JV Evrope
23. oktober 2022

16. letno srečanje strokovnjakov za nesnovno kulturno dediščino JV Evrope

Od 19. do 21. oktobra 2022 je v Sofiji (Bolgarija) potekalo 16. letno srečanje strokovnjakov za nesnovno kulturno dediščino JV Evrope, ki sta ga organizirala Regionalni center za varovanje nesnovne kulturne dediščine v JV Evropi pod okriljem Unesca in Unescova regionalna pisarna za znanost in kulturo v Evropi.

Strokovnjaki iz različnih držav so si izmenjali izkušnje in mnenja na temo nesnovne kulturne dediščine in izobraževanja, saj je to bila letošnja tema Living Heritage and Formal & Non-formal Education / Živa (nesnovna) dediščina in formalno & neformalno izobraževanje.

Mag. Adela Pukl, kustosinja v SEM, je kot predstavnica Republike Slovenije v Sofiji predstavila načine prenosa znanj in vključevanja dediščine v izobraževalne porograme in projekte. Še posebej je izpostavila komplet učnih kartic enot vključenih v Register nesnovne kulturne dediščine Slovenije.

16. letno srečanje strokovnjakov za nesnovno kulturno dediščino JV Evrope16. letno srečanje strokovnjakov za nesnovno kulturno dediščino JV Evrope16. letno srečanje strokovnjakov za nesnovno kulturno dediščino JV Evrope