Glasbe sveta: Fake Orchestra z gosti

Lazaro Hierezuello – tolkala, glas
Vasja Štukelj – tabla
Mamourou Sanou trio – tolkala

Glasbeno potovanje bo potekalo po naslednjih deželah: Avstralija, Indija, Balkan, Slovenija, Severna Amerika, Južna Amerika, Afrika.

Fake Orchestra je glasbeni kolektiv, ki združuje vrhunske slovenske glasbenike in izvaja različne stile popularne glasbe. Leta 1997 ga je s pevko Ano Vipotnik ustanovil kitarist Igor Leonardi, ki je v svoji karieri igral s svetovno znanimi jazz glasbeniki in kultno rock skupino Metallica, na RTV Slovenija pa je bil idejni vodja glasbene oddaje Muzikajeto. Od svojega nastanka Fake Orchestra v različnih postavah redno koncertira doma in v tujini.

V primeru dežja bo koncert v muzeju SEM.

► V četrtek, 22. junija, vabimo na celodnevno praznovanje ob 100-letnici Slovenskega etnografskega muzeja -  SEM 100let: Praznujmo skupaj!

PROGRAM OSREDNJEGA PRAZNIČNEGA DOGAJANJA

20.00 SEM 100 let: Praznujmo skupaj! osrednja slavnostna prireditev
            Slavnostni nagovori
            SEM: sprehod skozi čas z Matjažem Pikalom

21.00 Čompe, koncert

CELODNEVNI PROGRAM

13.00  Odprtje panojske razstave Nesnovna kulturna dediščina Slovenije: Ob 20-letnici Unescove Konvencije  (travnik pred Kavarno SEM)
14.00–16.00  Strokovno srečanje ob obeležitvi 20-letnice Unescove Konvencije o varovanju nesnovne kulturne dediščine (dvorana UH SEM)
17.00–19.30  Glasbe sveta: Fake Orchestra z gosti, koncert (ploščad pred SEM)
17.00–22.00  Rokodelski SEMenj (ploščad pred SEM)
18.00 Napitnica prvemu delu nove stalne razstave Človek in čas: Prvih 100 (razstavna hiša SEM)

PROST VSTOP v muzej med 10.00 in 23.00!