Naš etnomuzikolog v SEM

Sporočilo za javnost, Ljubljana, 29. september 2005

Kulturno društvo Glasbena matica Ljubljana in Slovenski etnografski muzej

nadaljujeta s ciklusom večerov NAŠ ETNOMUZIKOLOG v SEM

Slovenski etnografski muzej bo v četrtek, 6. oktobra, ob 19. uri gostil drugega iz niza večerov

z naslovom NAŠ ETNOMUZIKOLOG. Osebnost večera bo naš Korošec dr. Engelbert Logar,  etnomuzikolog, skladatelj in dirigent. Z njim bo pletel pogovor njegov stanovski kolega mag.

Igor Cvetko.iz Slovenskega etnografskega muzeja.

Iz spoštovanja do slovenske etnomuzikologije in do njenih najpomembnejših nosilcev se je Glasbena matica Ljubljana odločila zasnovati ta niz večerov. K tej pobudi je kot gostitelj in prireditelj dogodkov Naš etnomuzikolog pristopil Slovenski etnografski muzej, v okviru katerega deluje poseben kustodiat za duhovno kulturo, za katerega je v SEM odgovoren kustos in muzikolog mag. Igor Cvetko.

Ti večeri se bodo vrstili večkrat letno skozi nekaj let. Ob izteku niza teh večerov se načrtuje tudi izdaja publikacije, v kateri bodo zajeti najlepši utrinki iz teh druženj z etnomuzikologi in etnomuzikologijo.

Etnomuzikologija je veda, ki bdi nad zakladnico naše glasbene duhovne dediščine. Je temelj našega narodnega samozavedanja in naše narodne samozavesti. Natančneje: bdi nad zvenečim delom te zakladnice.

Kakor je tisto, s čimer se etnomuzikolog ukvarja, polno zgoščenega življenja, znajo biti tudi strokovnjakova poklicna doživetja, njegove stiske in radosti, njegova presenečenja in razočaranja, njegova tavanja in dognanja vznemirljiva in pomenljiva za vsakogar, ki mu je do ljudske glasbene dediščine; znajo biti kažipot med skrivnostmi in dragocenostmi te zakladnice.

Naslednji večer Naš etnomozikolog bo predvidoma v začetku leta 2006. Kdo bo takrat naš novi gost, vam bomo pravočasno sporočili.

Kontaktna oseba:

mag. Igor Cvetko

tel.: 01/ 300 87 00

mail: igor.cvetko@etno-muzej.si

Sporočilo za javnost v Wordovi datoteki.