Mali kruhki in trniči

Avdiovizualije na stalni razstavi Med naravo in kulturo

Mali kruhki in trniči
Strokovna sodelavka Bojana Rogelj Škafar, realizacija Nadja Valentinčič Furlan, produkcija SEM, 2004/5, DVD, 6'57".

Izdelovanje malih kruhkov
(Škofja Loka), 1969. Modeli za male kruhke, prispevek iz Kalejdoskopa št. 60, avtor Drago Kocjančič, produkcija Televizija Slovenija, prepis filma na Betacam format hrani Oddelek za arhiviranje in dokumentacijo TVS.

Ivo Plestenjak rezlja modele za mali kruhek, Marica Grašič pa v njih oblikuje male kruhke.

Izdelovanje pisav in trničev
Velika Planina, 1978. Odlomek iz filma Zadnje lastovke, snemalec Jure Brišnik, scenaristka in režiserka Marika Milkovič, produkcija Viba film, 35 mm film hrani Slovenski filmski arhiv pri Arhivu RS.

Pastirica Kati Turk rezlja pisave za krašenje trničev in jih nato vtisne v mehek sir, pastir oblikuje trniče, jih krasi in jih da sušiti nad ognjišče v pastirski bajti.