Priložnostna znamka ob 100-letnici SEM. Foto: Blaž Verbič
26. maj 2023

Izšla je priložnostna znamka ob 100-letnici SEM

Izjemno smo veseli, da je naša pobuda za izdajo priložnostne znamke padla na plodna tla in da je na današnji dan izšla priložnostna poštna znamka iz serije Obletnice – Slovenski etnografski muzej, 100. obletnica ustanovitve!

Priložnostno znamko so danes v muzeju predstavili predstavnica SEM, kustodinja svetnica, dr. Bojana Rogelj Škafar, predstavnik Filatelistične zveze Slovenije, g. Primož Čebulj in vodja prodaje Pošte Slovenije v Ljubljani, g. Jure Smodič.

Spominske albume so (oz. bodo) poleg SEM prejeli: predstavnik Filatelistične zveze Slovenije, g. Primož Čebulj, oblikovalec znamke, g. Marko Prah, ministrica za kulturo, dr. Asta Vrečko, ter zaslužni prof. dr. Janez Bogataj.
Dogodek je na kitari pospremil Metod Banko.

O znamki ...
Spričo dejstva, da v muzeju zbiramo, hranimo in interpretiramo slovensko in zunajevropsko dediščino, je ta žlahtna dvojnost izražena tudi z motivom jubilejne znamke: na njej sta naličje ta terjastega iz leta 1949 in obredna maska iz zahodne Afrike iz sredine 20. stoletja.

#SEM, #SEM100, #etnografskimuzej, #ethnographicmuseum

Priložnostna znamka ob 100-letnici SEM. Foto: Blaž VerbičDogodek je na kitari pospremil Metod Banko. Foto: Blaž VerbičPogled na udeležence dogodka. Foto: Blaž Verbič.Nagovor dr. Bojane Rogelj Škafar. Foto: Blaž Verbič.Nagovor dr. Bojane Rogelj Škafar. Foto: Blaž Verbič.Nagovor dr. Bojane Rogelj Škafar. Foto: Blaž Verbič.Nagovor Primoža Čebulja. Foto: Blaž Verbič.Nagovor moderatorke dogodka Irene Plešivčnik. Foto: Blaž Verbič.Priložnostna znamka ob 100-letnici SEM v mapi Pošte Slovenije. Foto: Blaž VerbičNagovor vodje prodaje Pošte Slovenije v Ljubljani Jureta Smodiča. Foto: Blaž Verbič.Spominski album je v imenu SEM prejela dr. Bojana Rogelj Škafar. Foto: Blaž Verbič.Spominski album je prejela tudi oblikovalec znamke Marko Prah. Foto: Blaž Verbič.