Lendava
Spletna stran SEM
ponedeljek, 22. marec 2021 - 11:00
10 min

Razglednice slovenskih krajev iz zbirke Vekoslava Kramariča, javljanje v živo na Facebooku SEM

V akciji #naprejvpreteklost smo decembra 2020 predstavili izbor iz zbirke Kramaričevih božično-novoletnih voščilnic.

V tokratni vseslovenski muzejski akciji #Slovenija pa vas vabimo na spletni dogodek, kjer se bo na Facebooku SEM iz fototeke Slovenskega etnografskega muzeja v živo javil Miha Špiček, kustos SEM, ki bo predstavil Kramaričeve razglednice slovenskih krajev.

V fototeki Slovenskega etnografskega muzeja hranimo zbirko Vekoslava Kramariča, ki je nedvomno ena naših pomembnejših fotografskih zbirk. Po naših ocenah obsega okoli 4000 razglednic in voščilnic ter njim pripadajočih steklenih črnobelih negativov. Kramarič je bil izvrsten pokrajinski fotograf in založnik razglednic, ki je deloval v Ljubljani med letoma 1926 in 1945. Veliko slovenskih krajev se lahko pohvali z razglednico, ki jo je posnel prav Kramarič. V tridesetih in štiridesetih letih 20. stoletja je fotografiral 446 vasi, trgov in mest, s svojimi posnetki slovenskih krajev pa je bil pomemben kronist časa med obema vojnama.

Vekoslav KramaričOglasGolnik