Vabilo na tiskovno konferenco ob uvedbi znakov Psom dostopen muzej in Psom prijazen muzej

Skupnost muzejev Slovenije vabi na tiskovno konferenco ob uvedbi znaka Psom prijazen muzej in Psom dostopen muzej, ki bo v ponedeljek, 16. maja, ob 11.00, v Ateljeju SEM v razstavni hiši SEM.

Skupnost muzejev Slovenije na mednarodni dan muzejev, 18. maja, uvaja nova znaka Psom prijazen muzej in Psom dostopen muzej, s katerima bodo obiskovalce seznanili z možnostjo obiska muzejev z njihovimi pasjimi prijatelji.

Psom dostopen muzej je muzej, v katerem lahko psi lastnike spremljajo ob ogledu vseh razstavnih prostorov, zanje pa je pripravljen tudi prostor, kjer lahko lastnike tudi počakajo in se odžejajo.
Psom prijazen muzej je muzej, v katerega psi nimajo vstopa oziroma je vstop dovoljen samo v določene prostore, je pa zanje pripravljeno mesto, kjer lahko svoje lastnike varno počakajo in se odžejajo.

Ob tem vas obveščamo, da se je v akcijo vključil tudi SEM, ki je v okviru skupne akcije pridobil oznako Psom prijazen muzej.

Več informacij v sporočilu za javnost Skupnosti muzejev Slovenije - v prilogi.

Psom prijazen muzejPsom dostopen muzej