Mojstrova pipa preživi tri države

24. marec 2020
Kontakt
Porcelanasta glava tobačne pipe ljubljanskega svečarskega in medičarskega mojstra Rajka Pečnika

Predmet, ki je kljub svoji krhkosti preživel tri države, dve svetovni vojni, svojega lastnika Rajka Pečnika in njegovega naslednika Jakoba Krbavčiča, je Krbavčičev sin Andrej, zadnji medičar in svečar na Trubarjevi ulici št. 55 v Ljubljani, podaril Slovenskemu etnografskemu muzeju.

Sedaj je kot identitetni in spominski predmet z drugimi predmeti nekdanje obrtne delavnice na Trubarjevi ulici v Ljubljani razstavljen na stalni razstavi Lectarstvo je krajcarkšeft v Slovenskem etnografskem muzeju. Besedilo na glavi tobačne pipe se v prevodu glasi: Cesarsko kraljevi pehotni polk barona plemenitega Dahlna št. 7 / 4. stotnija, 3 vod. / Rajko Pečnik / pehota 1883. Predmet je na ogled na stalni razstavi Lectarstvo je krajcarkšeft: Krbavčičeva svečarska in medičarska delavnica in trgovina iz Ljubljane v Slovenskem etnografskem muzeju.

Ko nam spregovori predmet
Lectarstvo je krajcarkšeft: stalna razstava Slovenskega etnografskega muzeja