Sandali za spomin
15. september 2012
Muzejski mentor
dr. Janja Žagar

Študijska skupina Podobe mojega sveta: Korak nazaj in dva naprej: obuvala z zgodbami in zgodbe o obuvalih

Cikel Moje življenje, moj svet

16. junij 2012 – september 2012 (vitrinska razstava), 12. julij 2012 (spletne vsebine)

Pred vami je zaključna razstava študijske skupine Podobe mojega sveta (Univerza za tretje življenjsko obdobje v Ljubljani), ki pri nas deluje v okviru obrazstavnega programa z obiskovalci. Dvoletne izmenjave predavanj in tematsko usmerjenih pogovorov so na eni strani razširile teme stalne razstave Jaz, mi drugi: podobe mojega sveta, na drugi strani pa spodbujale razmišljanje o sebi in svojem življenju.

Predmete posodili in zgodbe so prispevali: Katka Bratina, Ivanka Curk, Ana Filipič, Marija Flach, Majda Knavs, Marta Kovačič Brajdih, Jožica Malešič, Darja in Jože Osterc, Angela Osvald, Božena in Bojan Pahor, Boža Pečko, Marija Peljko, Dragica Pogačar, Lučka Stepišnik Bogovčič