Obredno pitje čaja
29. julij 2019

Tečaj ČADO v Slovenskem etnografskem muzeju 2019/2020 – VABILO K VPISU

Vse zainteresirane vabimo k vpisu na Chado tečaj, ki bo potekal ob ponedeljkih od oktobra 2019 do junija 2020 v popoldanskem in večernem času. K vpisu vabljeni tako člani društva kot tudi vsi, ki se s umetnostjo Chada spoznavate prvič. Rok za oddajo prijave je 30. september 2019.

Chado aktivnosti se odvijajo v prostorih Slovenskega etnografskega muzeja že od leta 2006. Leta 2016 je bilo ustanovljeno tudi Društvo Chado Urasenke Tankokai Slovenija, ki tečaj Chado izvaja.

Chado, ki pomeni pot čaja, sodi med najbolj reprezentativne oblike nesnovne kulturne dediščine Japonske. Pomeni proces vseživljenskega izpopolnjevanja, način življenja, pogled na svet oziroma življensko filozofijo, ki jo vedno bolj spoznavamo tudi v Sloveniji.

Društvo Chado Urasenke Tankokai Slovenija, ki tečaj v muzeju izvaja, je neprofitna nevladna organizacija, katere cilj je da razširja znanje ter razumevanje poti čaja (Chado) z namenom, da kot 110. uradna predstavnica Urasenke šole poti čaja izven Japonske (Tankokai) spodbuja zanimanje za kulturo čajnega obreda ter ohranja nesnovno kulturno dediščino čajnega obreda ter posreduje te kulturne dobrine z izvajanjem dejavnosti na področju kulturnega izobraževanja.

VPISI

Vsak posameznik mora pred vpisom na tečaj postati član Društva Chado Urasenke Tankokai Slovenija.

Za nečlane: Pišite nam na: info@urasenke-slovenija.si in poslali vam bomo pristopno izjavo za včlanitev v društvo.

Za člane: poravnate letno članarino 50,00 EUR (na društvo) in tečajnino 60,00 EUR (na SEM).

VČLANITEV V DRUŠTVO:

Članarina: 50,00 EUR/leto (se poravna na TRR društva: SI56 0201 0026 2201 054, pri NLB d.d., SWIFT LJBASI2X (namen nakazila članarina))

Izpolnjeno in podpisano pristopno izjavo pošljite po elektronski pošti na: info@urasenke-slovenija.si

PRIJAVE NA TEČAJ:

Cena celoletnega tečaja: 60,00 EUR

Tečajnima se poravna pri SEM: SI56 0110 0603 0376 834 - namen nakazila za Chado, ali na blagajni SEM v delovnem času muzeja (torek – nedelja, 10.00 – 18.00).

Kontakt in informacije o tečaju: info@urasenke-slovenija.si.

ČadoChado Urasenke Tankokai Slovenija