Marčevske novosti v knjižnici SEM
1. april 2022

Marčevske novosti v Knjižnici SEM

V pregledu novosti knjižnice v mesecu marec izpostavljamo tri publikacije, ki so smo jih pridobili v knjižnici:

Kaša, žganci, zelje ...: Dediščina prehrane na Gorenjskem za sodobno rabo (Gorenjski muzej, 2021) je katalog istoimenske razstave v Gorenjskem muzeju na kateri predstavljajo zgodovino prehrane na Gorenjskem od več tisočletij pred našim štetjem do danes. Mimogrede, arheologi so našli pelode žit in lanu v sedimentih Bohinjskega jezera izpred 4.300 let pred našim štetjem. Knjiga vsebuje tudi katalog predmetov iz razstave.

Knjiga Shifting Worlds, Shaping Fieldwork: A Memoir of Anthropology and Art (Routledge, 2021), avtorice Susan Ossman, prepreta svetova umetnosti in etnologije. V njeni t.i. avtoetnografiji sta umetnost in etnografija enakovredna partnerja in z njo raziskuje tematiko medijev, globalizacije in migracij.

Nova knjiga, 55 po vrsti, iz Knjižnice Glasnika Slovenskega etnološkega društva, Zvezdne poti in plesne sledi: Od Platona do romarskega vrtca (Slovensko etnološko društvo, 2021) Tomaža Simetingerja prinaša obravnavo plesa od antike do danes. Avtor ples dojema kot pomemben moment osmišljanja sveta.

Seznam novosti marec 2022 (pdf, 79 KB)

V knjižnici je seveda na voljo še veliko drugih zanimivih knjig. Vabljeni k obisku!