Vodstvo po razstavi
25. september 2018

Teden otroka 2018: prost vstop v SEM za otroke in družine

Slovenski etnografski muzej tudi letos obeležuje Teden otroka, ki bo potekal med 1. in 7. oktobrom 2018, tema je prosti čas.

PROGRAM v SEM:

- brezplačni samostojni ogledi razstav Slovenskega etnografskega muzeja za otroke in družine, popusti za skupine (torek - nedelja, 2. - 7. oktober 2018, 10.00 - 18.00)

- nedelja, 7. oktober 2018, ob 16.00: Jesenski ribolov, ustvarjalna delavnica, prost vstop.

Prijazno vabljeni!

Teden otroka je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. V Tednu otroka se organizirajo različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji.

Teden otroka temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov, Mednarodna zveza za varstvo otrok (I.V.C.W.) in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicef pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne.