Naslovnica koledarja
Kaj
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Koledar Malega mojstra

Mali mojster bo v Slovenskem etnografskem muzeju kmalu odprl svojo delavnico PRI MALEM MOJSTRU. Namenjena bo otrokom in družinam za aktivno spoznavanje različnih obrti in dejavnosti. Za začetek je pripravil koledar.

Koledar ima dvanajst barvitih ilustracij Malega mojstra, ki lončari, izdeluje cvetje iz papirja, kleklja, barva pirhe, čebelari, izdeluje glasbila, slamnike in lesene igrače, kuha, pletari, tke in izdeluje srčke. Posebnost koledarja je, da na njem vsak sam označuje zanj pomembne dneve. Zato se koledar lahko uporablja več let.

Koledar Malega mojstra naj bo navdih za ustvarjanje in razmišljanje o kulturni dediščini.

*Koledar Malega mojstra stane 9 eur in ga lahko kupite na recepciji Slovenskega etnografskega muzeja ali naročite: trgovina@etno-muzej.si.

Bum, au! Mojstrski pozdrav!  Mali mojster

Koledarček objave filmov

• 1. januar: Delam skledo … Pridem 1. januarja s filmom PRI LONČARJU.
  • 1. februar: Sem v cvetju … Pridem 1. februarja s filmom IZDELOVANJE CVETJA IZ PAPIRJA.
  • 1. marec: Klekljam ... Pridem  1. marca s filmom PRI KLEKLJARICI.
  • 1. april: Barvam pirhe … Pridem 1. aprila (ampak zares!) s filmom OKRAŠEVANJE PISANIC.
  • 1. maj: Pomagam čebelarju … Pridem 1. maja s filmom SLIKANJE PANJSKIH KONČNIC.
  • 1. junij: Vadim igranje na bas ... Pridem 1. junija s filmom IZDELOVANJE GLASBIL.
  • 1. julij: Sem v deželi klobučariji ... Pridem 1. julija s filmom PRI SLAMNIKARKI.
  • 1. avgust: Spoznavam vrste lesa … Pridem 1. avgusta s filmom PRI MIZARJU.
  • 1. september: Mmm, dobro je …  Pridem 1. septembra s filmom PRI KUHARICI.
  • 1. oktober: Pletem … Pridem 1. oktobra s filmom PRI PLETARJU.
  • 1. november: Tkem … Pridem 1. novembra s filmom PRI TKALKI.
  • 1. december: Delam srčke … Pridem 1. decembra s filmom PRI LECTARJU.

Bum, au! Mojstrski pozdrav!  Mali mojster

Delavnica lončarjenja