SED LOGOTIP
5. september 2017

4 x 7 = 47 Etnološka desetletja in delo štirih

Okrogla miza Slovenskega etnološkega društva

Etnološka desetletja in delo štirih
zasl. prof. dr. Janez Bogataj, dr. Mojca Ravnik, akad. ddr. Marija Stanonik, izr. prof. dr. Marko Terseglav
v četrtek, 14. septembra 2017, ob 18. uri,
v avli razstavne hiše Slovenskega etnografskega muzeja

Okrogla miza bo osvežila poglede na etnološko vedo v preteklih desetletjih in na njen današnji položaj. Sogovornici in sogovornika so s svojim delom postavili temelje na razvejenem raziskovalnem, pedagoškem in strokovnem področju. Že od ustanovitve leta 1975, pred tem pa tudi v Slovenskem etnografskem društvu in slovenski podružnici Etnološkega društva Jugoslavije, so pomembni soustvarjalci delovanja Slovenskega etnološkega društva, opravljali so številne naloge, tako z zaupanimi jim funkcijami kot z zavzetostjo pri delu in podpori društvu. Tako je njihovih sedem življenjskih desetletij neločljivo povezanih z nekaj več kot štirimi desetletji SED.
Pogovor bo vodila dr. Ingrid Slavec Gradišnik.

Okrogli mizi bo sledilo druženje v Kavarni SEM. Prosimo za predhodne prijave, in sicer najpozneje do torka, 12. 9. 2017, na info@sed-drustvo.si ali po telefonu 031 714 405.

Slovensko etnološko društvo dogodek pripravlja v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem in s podporo Ministrstva za kulturo RS.