Nives Zalokar Avstralija – moja osebna izkušnja
torek, 4. februar 2020 - 18:00
Prost vstop

Nives Zalokar Avstralija – moja osebna izkušnja

Predavateljica bo predstavila sodobno Avstralijo, kot jo je doživela v zadnih desetih letih, ko je tam živela. Spoznavala je avstralske staroselce in njihovo kulturo v podeželski “rural” Avstraliji ali “outback”, kot te kraje tudi radi imenujejo.

V kraju Wagga Wagga v Novem Južnem Walesu, kjer je študirala, je z ljudstvom Wiradjuri navezala tesne stike ob učenju tradicionalnega pletenja košar. Kot pravi predavateljica: “Dve leti in pol sem študirala jezik in dediščino ljudstva Wiradjuri. Ves ta čas in s skupnim delom in izkušnjami sem spoznavala te čudovite ljudi in si pridobila njihovo zaupanje in spoštovanje. Naučila sem se, da je osrednja beseda v njihovem besednjaku in kulturi yindyamarra, ki pomeni spoštovanje.”

Uvodno besedo bo imel mag. Ralf Čeplak Mencin, kustos za muzejske zbirke iz Azije, Oceanije in Avstralije v SEM.