Razstavna hiša
sobota, 8. november 2014 - 16:00

Tematski [FOR]UM treh muzejev na Metelkovi: DRUGAČNOST, za odrasle

Pogovor o drugačnosti ob izbranih eksponatih stalne razstave Jaz, mi in drugi

Program treh muzejev na Metelkovi, tokrat v Slovenskem etnografskem muzeju

Na tokratnem tematskem [FOR]UMu bo potekal Pogovor o drugačnosti ob izbranih eksponatih stalne razstav e Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta. Sodelujejo dr. Janja Žagar (SEM), Tina Lah (NMS), Esad Babačić (za+MSUM).

Muzejske razstave posredujejo več kot zgolj dediščino na ogled.  Ponuja interpretacijo dediščine skozi
konstruirane pripovedi, ideje in sodobne vrednote, grajene na elementih dediščine (toleranco do drugih in drugačnih, skrb za lastno in druge kulture, volja do sobivanja v skupnem multikulturnem svetu, ter zavest o globalnih vplivih in povezanosti). Kustosi treh muzejev bodo na razstavi skupaj z obiskovalci razmišljali, kako se posameznik osmišlja v sobivanju z drugimi, kako skozi odnos med sabo in drugimi išče odgovore Kdo sem jaz?, Kdo smo Mi? Kdo so Drugi? V čem se razlikujemo in v čem smo si podobni? Če naj človek ve, kdo je, mora tudi vedeti, kdo ni. Ta drugi pol samoopredelitve spoznava ob srečevanjih z Drugimi – s tistimi, ki jih doživlja kot drugačne in jim ne more ali noče biti podoben.

Ob 17.00: Druženje udeležencev pogovora in delavnice ob čaju in piškotih

Vstop prost!

Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta

[FOR]UM povezuje muzeje na Metelkovi in je brezplačen program za obiskovalce. Muzeji skupaj enkrat mesečno (prvo soboto v mesecu), v enem izmed treh muzejev ponujamo kvalitetno in poučno preživljanje prostega časa. Z novo sezono se osredotočamo na posamezne teme, ki povezujejo vsebine in zbirke v muzejih na Metelkovi. V septembru smo povezovali prijateljstvo v +MSUM, v oktobru je bila tema ženske, v novembru pa vas vabimo na drugačnost v SEM. Program je tako za otroke kot za odrasle.

16.00 – 18.00 Vstop v Narodni muzej Slovenije (NMS), Muzej sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM) in Slovenski etnografski muzej (SEM) je brezplačen.

FORUM