Utrinek iz razstave
Prost vstop!

Kjer so čebele doma

Vodeni ogled z avtorico razstave Barbaro Sosič

Vabimo vas, da prvo septembrsko nedeljo (2. 9.) v Slovenskem etnografskem muzeju obiščete

vodstvo po razstavi Kjer so čebele doma, vodila bo avtorica Barbara Sosič (ob 16.00)
Razstava govori o čebelarski dediščini, avtohtoni kranjski čebeli, panjih, panjskih končnicah in čebelnjakih ter z njimi povezanimi vrednotami, ki se že stoletja prenašajo iz roda v rod.

in interaktivni paviljon Čebelji svet
Paviljon Čebelji svet, ki ga je zasnovalo Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano RS, je namenjen ozaveščanju o pomembnosti čebel za trajnostno kmetijstvo, za zagotavljanje varnosti preskrbe s hrano v svetu in izboljšanje kakovosti življenja vsakega posameznika. Obiskovalci na interaktiven način z uporabo sodobne tehnologije doživijo svet čebel.

Vsako prvo nedeljo med 10. in 13. uro se lahko individualno ali v skupini pridružite kulturni mediatorki Brigiti Rupnik, ki vas popelje po razstavi Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta, daje informacije ali pa se z vami pogovorja o temah razstave, ki vzpodbuja k iskanju vaših stališč in občutkov.

Prost vstop!