Čupa Marija na morju
2 uri
Prost vstop!

DEKD v SEM: Morje - naše življenje, vodstvo z avtorico razstave

Ob Dnevih evropske kulturne dediščine 2018, ki so letos uglašeni na temo Naša dediščina: kjer prihodnost sreča preteklost, vabljeni v Slovenski etnografski muzej na vodeni ogled razstave Morje – naše življenje: Odstrti spomini s podstrešja nabrežinske ribiške družine po katerem vas bo popeljala avtorica mag. Polona Sketelj.

Odkrite podstrešje, zakladnico spominov Caharijevih iz Nabrežine pri Trstu, spoznajte največjo zasebno družinsko zbirko ribiških predmetov na Tržaškem. S spominom obarvani predmeti so nosilci družinskega spomina in prehajajo že peto generacijo iz roda v rod. Ohranjeni predmeti pričajo o navezanosti Slovencev na morje, govorijo o pomenu družinske dediščine za ohranjanje spomina ter ustvarjaje neprekinjenih vezi v času.