Pogled na vitrino
Logotip Skupnosti muzejev Slovenije
Logotip Ministrstva za kulturo

Bosi. Obuti. Sezuti., javno vodstvo po razstavi

Prijazno vas vabimo na javno vodstvo po razstavi Bosi. Obuti. Sezuti.. Vodila bo kulturna mediatorka SEM Brigita Rupnik.

Razstava Bosi. Obuti. Sezuti. govori o sobivanju nog in obuval, njihovih spremenljivih oblikah in pomenih v prostoru in času ter njihovih vlogah v organizaciji individualnih mikro svetov. Razstavna pripoved izhaja iz univerzalno človeškega, opredmetena pa je predvsem z gradivom, pričevalnim za slovenske in deloma evropske razmere. Mestoma jo dopolnjujejo »eksoti« zunajevropskih kultur in gradivo, ki sodi v sodobni globalni svet.

Zbirka obuval SEM obsega več desetin cokel, čevljev, sandalov, škornjev in drugih obuval. Večinoma izvirajo s slovenskega ozemlja, v manjši meri gre za redkosti zunajevropskih dežel. Po starosti jih umeščamo v obdobje od začetka 19. stoletja do danes. Izbrani primerki so od leta 2006 bolj ali manj opazni spremljevalci oblačilnih kompletov na stalni razstavi SEM z naslovom Med naravo in kulturo, kot zbirka pa še niso bili deležni študijske ali razstavne pozornosti v SEM. Da bi pa na razstavi lahko opozorili na raznovrstne vidike obuval, je avtorica razstave prestopila meje zbirk SEM ter k sodelovanju povabila mnoge posameznike, skupine in institucije. Ti so s svojimi premisleki, kreativnostjo in predmeti dopolnili in obogatili vsebine razstave.

PRIJAVE in INFORMACIJE
Prijave so obvezne na blagajna@etno-muzej.si ali v delovnem času muzeja na T: 01 / 3008 745. Po opravljeni rezervaciji svojo vstopnico lahko prevzamete na recepciji SEM na dan dogodka do 16.50. Število oseb na vodstvu je omejeno. V času vodstva individualni ogled razstave ni možen.

Prost vstop!

Dogodek je del programa vseslovenske muzejske akcije Naprej v preteklost, ki poteka pod okriljem Skupnosti muzejev Slovenije.

#naprejvpreteklost