Filmografija SEM / Moj pusl je ta leus. Izdelovanje cvetnonedeljskih butar

Moj pusl je ta leus. Izdelovanje cvetnonedeljskih butar
Klasifikacija
Filmski zapisi
Podbrdo, 2014.
Snemanje in montaža Nadja Valentinčič Furlan, produkcija SEM, Koordinator varstva nesnovne kulturne dediščine, 2017, 10 minut.

Društvo Baška dediščina od leta 2008 pred cvetno nedeljo pripravlja delavnico Moj pusl je ta leus.

Vodijo jo Cveto Zgaga, Olga Zgaga in Ernest Kemperle. V preteklosti so oljko in lovor kupili na belo nedeljo od Brik, doma pa so nabrali pušpan, bršljan, tri leskove šibe in za ovitje ročaja šibe vrbe žalujke. Pusl je tradicionalno izdelal gospodar hiše, na delavnici pa jih izdelujejo predvsem ženske in otroci. Avtorji najlepših puslov, ki imajo vse sestavine, pravo obliko in lepo ovit ročaj, dobijo praktične nagrade. Film dopolnjuje enoto Izdelovanje cvetnonedeljskih butar v Registru nesnovne kulturne dediščine.