Papirnate rože, izdelovalka Irena Kožuh, Brestanica, 2014, foto hrani: dokumentacija MMK
10. maj 2022

Predavanje Nesnovna kulturna dediščina in njeno varovanje v Sloveniji v Krškem

Danes ob 18.00 lepo vabljeni v Mestni muzej Krško na predavanje Nesnovna kulturna dediščina in njeno varovanje v Sloveniji.

Mag. Anja Jerin in mag. Adela Pukl, predstavnici Koordinatorja varstva nesnovne kulturne dediščine, bosta spregovorili o Registru nesnovne kulturne dediščine, ki zajema dediščino s celotnega ozemlja Slovenije. Do začetka aprila sta bili vanj vpisani 102 enoti in evidentiranih 273 nosilcev nesnovne kulturne dediščine.

V želji po širjenju Registra in spoznavanju različnih zvrsti dediščine Krškega in okolice bodo predstavljeni postopki vpisa v register ter evidentiranje nosilcev k enotam, ki so že vpisane (kot npr. pletarstvo, izdelovanje papirnatih rož, tradicionalno lončarstvo).

Prost vstop.