Igrače med spominom in navdihom
10. december 2021

Igrače med spominom in navdihom

V predprazničnem času SEM v svojem sveže urejenem protoru v pritličju razstavne hiše predstavlja izbrane igrače iz novo urejene zbirke, ki jo hrani.

Ta obsega okoli 1000 igrač iz druge polovice 20. stoletja. Zbirko je muzeju leta 2000 daroval profesor Helmut Anthes, takratni direktor sedanjega Mestnega muzeja Michelstadt v Nemčiji.

Med drugim vas priložnostna razstava igrač vabi k ogledu miniaturnih ambientov, ki so na ogled na prehodu iz pritličja v prvo nadstropje razstavišča in ki vas bodo že čez nekaj dni popeljali na novo razstavo SEM, naslovljeno Mi za mizo: med snovnim in simbolnim.

#naprejvpreteklost #veselimuzej