Pritličje razstavne hiše
četrtek, 21. april 2022 - 18:00
1 ura
Prost vstop

Rdeča nit, pripovedovanje pravljic za otroke: Nit, preslica, kolovrat

Vabimo vas na potovanje po domišljijskih deželah in preteklosti. V Slovenskem etnografskem muzeju so doma tudi predmeti iz ljudskih pravljic.

Včasih so se ob večerih zbirali ob preji in v ritmu dela so si pripovedovali pravljice. Iz volne in lanu so ženske ustvarjale niti, iz besed zgodbe. Tudi mi bomo sedli ob kolovrat, ga zavrteli in prisluhnili zgodbam o predicah.

Pripovedovale bodo pripovedovalke Katarina Nahtigal, Sonja Kogej Rus in Irena Plešivčnik.

Prost vstop.
Več informacij o programu in prijave: katarina.nahtigal@etno-muzej.si.

Cikel mesečnih pripovedovalskih dogodkov za otroke (4+) poteka vsak tretji četrtek v mesecu ob 18. uri.

Napoved prihodnjih dogodkov:

• Četrtek, 19. maj: Panj, čebela, med
  • Četrtek, 16. junij: Frula, boben, violina

Zaradi nepredvidljivih okoliščin si pridržujemo pravico do spremembe programa. Vse dogodke bomo organizirali v skladu s smernicami NIJZ in ukrepi za preprečevanje širjenja okužb s covid-19.